Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Alison/Bruno finalistami siatkówki plażowej

Mistrzowie świata z 2015 roku Alison Cerutti i Bruno Schmidt zostali pierwszymi finalistami olimpijskiego turnieju siatkarzy plażowych w Rio de Janeiro. Reprezentanci gospodarzy pokonali Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena 2:1 (21:17, 21:23, 16:14).

Spotkanie między obecnymi mistrzami świata a triumfatorami czempionatu globu z 2013 roku miało bardzo emocjonujący przebieg. Pierwszą partię pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść Brazylijczycy. Wydawało się, że w drugiej będzie podobnie, bowiem prowadzili 20:17. Holendrzy, którzy w fazie grupowej pokonali m.in. Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, obronili jednak cztery piłki meczowe, a dwa ostatnie punkty zapisał na swoim koncie Meeuwsen.

W rozstrzygającym tie-breaku Alison i Bruno prowadzili 10:7, ale nie utrzymali tej przewagi, po czym sami musieli odrabiać straty. Brazylijczycy wykorzystali drugiego w tej odsłonie meczbola. Po ostatniej akcji Alison, który miał w tym meczu kilka słabszych momentów, padł na boisko i się popłakał. Jego partner także długo nie mógł ochłonąć z wrażenia.

Reklama

W czwartkowym finale zmierzą się z Włochami Paolo Nicolaiem i Daniele Lupo lub Rosjanami Wiaczesławem Krasilnikowem i Konstantinem Siemienowem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy