Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Paraolimpijczycy z Radomia nagrodzeni przez prezydenta miasta

​W Rio de Janeiro reprezentowali Polskę i promowali rodzinne miasto. Wrócili z dwoma srebrnymi medalami. Paraolimpijczycy - sprinterka, sztangistka, biegacz i skoczek w dal - zostali docenieni i nagrodzeni przez prezydenta Radomia.

Zasady kwalifikacji na paraolimpiadę są bardzo surowe, a niepełnosprawność nie oznacza taryfy ulgowej. Sprinterka Alicja Fiodorow wyjeżdżała z postanowieniem, że stanie na podium i zrobiła to dwa razy. Wywalczyła dwa srebrne medale w biegu najpierw na 100, a potem na 200 metrów.

Mariusz Sobczak zajął szóste miejsce w skoku w dal. Justyna Kozdryk była piąta w podnoszeniu ciężarów i ostatni z czwórki - Aleksander Kossakowski nie zdołał wywalczyć awansu do finału biegu na 1500 metrów. Teraz celem sportowców są przyszłoroczne mistrzostwa Świata, które odbędą się w Londynie. Już rozpoczęli treningi i liczą na rekordy i medale.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski, doceniając wysiłek paraolimpijczyków, obiecał dalej ich wspierać, a dziś wręczał sportowcom stypendia i nagrody.

W Rio de Janeiro polscy paraolimpijczycy zdobyli łącznie 39 medali. O trzy więcej niż w Londynie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje