Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Paraolimpiada. Srebrny medal Roberta Jachimowicza w rzucie dyskiem

Robert Jachimowicz (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych Start Koszalin) zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w rzucie dyskiem w kategorii F52. To pierwszy krążek polskiej reprezentacji wywalczony podczas rozpoczętej w środę imprezy w Rio de Janeiro.

Jachimowicz uzyskał w najlepszej próbie 19,10 m. Triumfował Łotysz Aigars Apinis - 20,83, a brąz zdobył Chorwat Velimir Sandor - 18,24. Na piątej pozycji sklasyfikowany został Adrian Imianowski (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start) - 16,33.

Tuż za podium w pchnięciu kulą w kat. F32 znalazł się Maciej Sochal (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych Start Koszalin) - 8,60. Złoty medal wywalczył Grek Athanasios Konstantinidis - 10,39 (rekord świata).

W paraolimpijskich zmaganiach w Brazylii weźmie udział ponad 4300 sportowców ze 175 krajów, w tym 90 z Polski.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy