Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Nick Skelton nie chciał sprzedać swojego konia za 15 mln euro

Przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro brytyjski jeździec Nick Skelton, który wywalczył na nich złoty medal w indywidualnym konkursie skoków przez przeszkody, odrzucił ofertę sprzedaży swojego konia Big Stara za 15 mln euro.

- To oczywiście ogromnie dużo pieniędzy, ale potrzebowałem go na igrzyska - ujawnił 58-letni Skelton, najstarszy w historii brytyjski mistrz olimpijski.

Oferowana suma była najwyższa w historii sportu jeździeckiego. Dotychczas najdroższym wierzchowcem był wałach Palloubet d'Halong, nabyty przez kupca z Kataru w 2013 roku za cenę od 11 do 13 mln euro.

Skelton, który wystąpił w Rio w swoich siódmych igrzyskach, zdobył cztery lata temu w Londynie złoty medal olimpijski w konkursie drużynowym, startując także na Big Starze. 13-letni ogier pochodzi z hodowli holenderskiej.

Reklama

W ubiegłym tygodniu przy okazji Pucharu Narodów w Barcelonie Brytyjczyk powiedział agencji AFP, że zakończy karierę "prawdopodobnie razem z Big Starem", który trafił do jego stajni w wieku pięciu lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje