Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Michael Phelps chorążym reprezentacji USA

Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii pływak Michael Phelps został chorążym reprezentacji USA na igrzyska w Rio de Janeiro. - Czuję się zaszczycony i dumny - powiedział 18-krotny złoty medalista najważniejszej letniej imprezy sportowej.

31-letni Amerykanin weźmie udział w igrzyskach olimpijskich po raz piąty, a później ma zakończyć karierę. W Brazylii rywalizować będzie w trzech konkurencjach indywidualnych: na 100 i 200 m stylem motylkowym oraz na 200 stylem zmiennym.

- W Sydney w 2000 roku zależało mi na tym, żeby po prostu się zakwalifikować. W Atenach w 2004 chciałem zdobyć swoje pierwsze złoto, w Pekinie w 2008 - dokonać czegoś, czego nikt inny nie dokonał, a w Londynie w 2012 - przejść do historii. Teraz chcę po prostu reprezentować swój kraj w najlepszy możliwy sposób. Tu chodzi o coś więcej niż same medale - powiedział Phelps.

Reklama

To drugi pływak w historii, który poniesie flagę USA. W 1976 w ten sposób wyróżniono Gary'ego Halla.

Ceremonia otwarcia rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę o 0.15 czasu polskiego. Chorążym Polski będzie szczypiornista Karol Bielecki. Igrzyska potrwają do 21 sierpnia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy