Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Kolejny przypadek dopingu w Rio. Złapano Silwię Danekową

Silwia Danekowa reprezentantka Bułgarii w biegu na 3000 metrów z przeszkodami została przyłapana na stosowaniu dopingu. Sama zainteresowana zaprzecza, choć przeprowadzony u niej po przybyciu na igrzyska w Rio de Janeiro test potwierdził stosowanie EPO. Bułgarską lekkoatletkę zawieszono w oczekiwaniu na wynik próbki B.

"Jestem w ogromnym szoku. Byłam badana cztery razy po przybyciu do olimpijskiej wioski. Wynik trzech poprzednich testów był negatywny" - podkreśliła w rozmowie z bułgarską telewizją Danekowa.

33-letnia lekkoatletka uważa, że jedynym logicznym wyjaśnieniem tej sytuacji jest to, że substancja znalazła się w zanieczyszczonych suplementach diety, które stosuje.

"Nie czuję się winna. Brak mi słów, by opisać, jak bardzo czuję się upokorzona. Zostałam emocjonalnie obrabowana. Ale jesteśmy z Europy Wschodniej, jesteśmy zbyt blisko Rosji" - zaznaczyła, nawiązując do skandalu dopingowego wśród reprezentantów "Sbornej".

Reklama

EPO często stosowane bywa przez biegaczy średnio- i długodystansowych oraz kolarzy. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama