Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

IO w ​Rio. Pochodnia z ogiem olimpijskim dotarła do miejsca igrzysk

Pochodnia z ogniem olimpijskim dotarła w środę do Rio de Janeiro. Ostatni etap podróży do miasta-gospodarza igrzysk, które rozpoczną się w piątek, odbyła na pokładzie statku, płynącego po wodach zatoki Guanabara.

Burmistrz Rio de Janeiro Eduardo Paes odebrał pochodnię w Akademii Marynarki Wojennej. Do piątku poniesie ją 600 Brazylijczyków, pokonując w mieście 90 km. W czwartkowy wieczór odwiedzi ona słynną plażę Copacabana.

Wciąż nie podano, kto będzie ostatnią z 12 494 osób, które miały okazję ponieść pochodnię, zanim ogień zapłonie na Maracanie podczas ceremonii otwarcia. Często wymienianym jest legendarny piłkarz Pele.

Pochodnia z ogniem olimpijskim wyruszyła w podróż z greckiej Olimpii 20 kwietnia. W Brazylii gościła w 325 miastach, przemierzając 20 tys. km drogą lądową i 10 tys. km drogą powietrzną.

Reklama

Igrzyska w Rio de Janeiro rozpoczną się 5 i potrwają do 21 sierpnia. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy