Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Igrzyska w Rio. Dziś początek turnieju piłki nożnej kobiet

Mimo że dopiero w nocy z piątku na sobotę odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro, już dzisiaj rozpoczyna się turniej piłki nożnej kobiet. Transmisje w TVP Sport.

Dzisiejszym meczem piłkarskim kobiet Szwecja - RPA na Stadionie Olimpijskim rozpoczną się sportowe zmagania w igrzyskach w Rio. Następnego dnia rywalizację zainaugurują futboliści.

W turnieju piłkarskim pań wystąpi 12 drużyn, a wśród mężczyzn - 16. Mecze odbędą się na siedmiu stadionach w sześciu miastach: w Rio de Janeiro (Maracana oraz Stadion Olimpijski), Sao Paulo, Belo Horizonte, Brasilii, Manaus i Salvadorze.

Finał kobiecy zaplanowano na 19 sierpnia na Maracanie, panów dzień później na tym samym obiekcie, natomiast olimpijski znicz zgaśnie 21 sierpnia. W sumie do rozdania jest 306 kompletów medali.

Reklama

Igrzyska po raz pierwszy odbędą się w Ameryce Południowej. Ceremonia otwarcia - w piątek o godz. 20 czasu miejscowego (1.00 w nocy z piątku na sobotę w Polsce).

Rywalizacja piłkarska odbędzie się bez kobiecych i męskich reprezentacji Polski. W gronie pań mocne powinny być występujące w grupie E gospodynie, na czele z Martą Vieirą da Silvą, znanej bardziej jako Marta. To pięciokrotna laureatka nagrody dla najlepszej piłkarki świata.

Tradycyjnie bardzo silne wydają się Amerykanki (grupa G), triumfatorki z 1996, 2004, 2008 i 2012 roku. W składzie mają m.in. utytułowaną bramkarkę Hope Solo oraz uznaną za najlepszą na świecie w 2015 roku Carli Lloyd.

Dwanaście kobiecych drużyn zostało podzielonych na trzy grupy - E, F i G. W środę (w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu) zaprezentują się wszystkie ekipy. Łącznie odbędzie się wówczas sześć meczów.

O godz. 18 polskiego czasu Szwecja zagra w Rio de Janeiro z RPA, o 20 w Sao Paulo Kanada z Australią, o 21 w Rio de Janeiro Brazylia z Chinami, o 23 w Sao Paulo Zimbabwe z Niemcami, o północy w Belo Horizonte USA z Nową Zelandią, a o 3 w nocy - również w Belo Horizonte - Francja z Kolumbią.

Program wydarzeń olimpijskich 3/4 sierpnia - środa/czwartek (godziny według czasu polskiego):

Piłka nożna kobiet

Grupa E (Rio de Janeiro)

18.00 Szwecja - RPA

21.00 Brazylia - Chiny

Grupa F (Sao Paulo)

20.00 Kanada - Australia

23.00 Zimbabwe - Niemcy

Grupa G (Belo Horizonte)

00.00 USA - Nowa Zelandia

3.00 Francja - Kolumbia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama