Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Igrzyska w Rio. 14 tys. euro dla każdego Chorwata za złoto olimpijskie

14 tys. euro, czyli ok. 60 tys. zł otrzyma każdy z Chorwatów, który wywalczy złoto igrzysk w Rio w konkurencjach indywidualnych.

Taką kwotę zapłaci tamtejsze Ministerstwo Nauki, Edukacji i Sportu.

W rywalizacji drużynowej zwycięstwo na rozpoczynających się w piątek igrzyskach "wyceniono" na 11,5 tys. euro na zawodnika (ok. 50 tys. złotych).

Mniejsze premie przewidziano też za srebrne i brązowe medale.

Na poprzednich letnich igrzyskach w Londynie w 2012 roku Chorwaci wywalczyli sześć medali - trzy złote, srebrny i dwa brązowe. W konkurencjach zespołowych na podium stanęli piłkarze wodni (złoty krążek), czwórka podwójna wioślarzy (srebrny) i piłkarze ręczni (brązowy).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy