Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Andy Murray chorążym reprezentacji Wielkiej Brytanii

Tenisista Andy Murray będzie chorążym reprezentacji Wielkiej Brytanii podczas piątkowej ceremonii otwarcia igrzysk - poinformował tamtejszy komitet olimpijski. Wicelider rankingu ATP w 2012 roku w Londynie wywalczył złoty medal.

Murray był na wąskiej liście kandydatów na chorążego, na której znaleźli się sportowcy "ilustrujący swoim zachowaniem wartości olimpijskie i te wyznawane przez reprezentantów Wielkiej Brytanii". Ostatecznego wyboru dokonał panel, któremu przewodniczył szef misji Mark England.

"Reprezentowanie kraju podczas igrzysk jest z pewnością wielkim przeżyciem, ale przewodzenie Teamowi GB jest ogromnym zaszczytem, największym w sporcie. To moje trzecie igrzyska i bardzo wyjątkowa impreza dla mnie. Przywilej bycia chorążym to moment, który zapamiętam do końca życia i bez wątpienia będzie to jedna z najważniejszych chwil w mojej karierze. Mam świetne wspomnienia z igrzysk w Londynie i jestem w stu procentach skupiony na tym, by wygrać w Rio" - zaznaczył Murray.

Reklama

29-letni Szkot cztery lata temu wywalczył mistrzostwo olimpijskie, gdy rywalizacja toczyła się na trawiastych kortach Wimbledonu. W Rio tenisiści będą grać na twardej nawierzchni.

Trzykrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych (w tym tegorocznego Wimbledonu) w Brazylii wystartuje również w deblu, w którym partnerować mu będzie brat Jamie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy