Reklama

Reklama

Udany dzień Macieja Giemzy i Kamila Wiśniewskiego

Motocyklista Maciej Giemza zajął bardzo wysokie, ósme miejsce na 10. etapie Rajdu Dakar. Jeszcze lepiej poszło w kategorii quadów Kamilowi Wiśniewskiemu, który był drugi. Dobre tempo notował również Jakub Przygoński, jadący w załodze z Timo Gottschalkiem.

W środę śmiałkowie rywalizowali na etapie z Wadi Ad Dawasir do Bishy. Długość odcinka specjalnego wynosiła 375 kilometrów. 

Dakar 2022. Polacy świetnie na 10. etapie

Bardzo dobrze w kategorii motocyklistów spisał się Maciej Giemza z ORLEN Team, który finiszował z ósmym wynikiem dnia. Do zwycięzcy - Toby'ego Price'a (Red Bull KTM) stracił nieco ponad sześć minut. W klasyfikacji generalnej Polak jest 19.

Niewiele zabrakło do tego, byśmy cieszyli się ze zwycięstwa w kategorii quadów. Kamil Wiśniewski (kolejny zawodnik ORLEN Team) zajął bowiem drugie miejsce, ustępując Marcelo Medeirosowi (team własny) o zaledwie 2 minuty i 25 sekund. Wiśniewski jest drugi w "generalce", ale jego strata do prowadzącego Alexandre'a Giroud (Yamaha Racing) jest potężna i wynosi ponad dwie godziny.

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk w kategorii samochodów zajęli tego dnia szóstą pozycję. Zwyciężyła dwójka: Stephane Peterhansel/Edouard Boulanger (Audi Sport).

TC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy