Reklama

Reklama

​Sam Sunderland wygrał Rajd Dakar wśród motocyklistów

Sam Sunderland z Wielkiej Brytanii był dopiero dziewiąty na ostatnim 12. etapie Rajdu Dakar wśród motocyklistów. Mimo to utrzymał przewagę wyrobioną we wcześniejszych częściach wyścigu i zakończył prestiżową imprezą jako jej zwycięzca. Maciej Giemza z Orlean Team zakończył etap na 30. pozycji, a w "generalce" uplasował się na 18. miejscu.

Po raz drugi w karierze Sam Sunderland wygrał Dakar w kategorii motocykli. 32-latek poprzednio triumfował w Dakarze w 2017 roku. Na etapie 12. kierowca z Wielkiej Brytanii był dopiero dziewiąty, ze stratą prawie trzech i pół minuty do zwycięzcy Pablo Quintanilli z Chile.

Czytaj także: Brat zastąpił na podium brata w Rajdzie Dakar

Rajd Dakar. Sam Sunderland na 12. etapie utrzymał przewagę w klasyfikacji generalnej

To wystarczyło Sunderlandowi do utrzymania przewagi w klasyfikacji generalnej. Najlepszym debiutantem wyścigu został Mason Klein. Amerykanin w ogólnym zestawieniu był dziewiąty.

Reklama

Maciej Giemza z Orlean Team zakończył etap na 27. pozycji, a w "generalce" uplasował się na 18. miejscu. Tym samym Polak nie poprawił swojego najlepszego wyniku w karierze (17. miejsce w rywalizacji z 2020 roku). Giemza w poprzedniej edycji Dakaru miał wypadek, przez który nie ukończył rajdu.

Dakar 2022. Maciej Giemza nie pobił swojego najlepszego wyniku w karierze

Konrad Dąbrowski z Duust Rally Team osiągnął 38. czas etapowy, a w ogólnej klasyfikacji zakończył Dakar 2022 na 27. pozycji, ze stratą prawie czterech godzin do zwycięzcy.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy