Reklama

Reklama

Rajd Dakar

Rajd Dakar. Sonik na piątym miejscu po pierwszym etapie. Wiśniewski ukarany

Ze zmiennym szczęściem wystartowali polscy kierowcy quadów w rozpoczętym w sobotę Rajdzie Dakar. Kamil Wiśniewski otrzymał 20 minut kary za ominięcie punktu kontroli przejazdu i ostatecznie został sklasyfikowany na 33. pozycji. Znacznie wyżej, gdyż na piątym miejscu, uplasował się Rafał Sonik.

Pierwszy etap w rozpoczętym w Peru rajdzie prowadził z Limy do Pisco. Cała sobotnia trasa liczyła 273 kilometry, z czego 31 kilometrów zostało przez organizatorów ujęte jako odcinek specjalny.

Reklama

Tuż po przekroczeniu linii mety Rafał Sonik poinformował na swoim koncie na Twitterze, że w gronie 49 quadów zajął w sobotę 7. miejsce ze stratą 4 minut i 1 sekundy do zwycięzcy Chilijczyka Ignacio Casale. Po weryfikacji wyników przez sędziów utytułowany polski kierowca przesunął się jednak o dwie pozycje, gdyż 20-minutową karę otrzymał drugi z Polaków i pierwotnie czwarty na mecie Kamil Wiśniewski, a także Francuz Sebastien Souday, który przez chwilę cieszył się z trzeciej pozycji.

"Pierwsze koty za płoty! Na prologu rajdu dakar było gorąco - choć to tylko przetarcie" - skomentował Sonik na Twitterze.

Drugie miejsce zajmuje ubiegłoroczny zwycięzca Siergiej Kariakin, który do Casale stracił równo minutę. Trzeci jest Argentyńczyk Pablo Copetti.

W niedzielę kierowcy uczestniczący w tegorocznym Rajdzie Dakar rywalizować będą na trasie wokół Pisco, a prowadzący po wydmach odcinek liczyć będzie 267 kilometrów. Start przewidziano na godzinę 15:30 polskiego czasu, a jako pierwszy wystartuje najszybszy w sobotę Ignacio Casale.

Wyniki 1. etapu:

1. Ignacio Casale (CHL) 27.32

2. Siergiej Karjakin (RUS) +1.00

3. Pablo Copetti (ARG) +2.59

4. Nicola Cavigliasso (ARG) +3.08

5. Rafał Sonik (POL) +4.01

6. Kees Koolen (NLD) +4.03

7. Gustavo Gallego (ARG) +4.41

8. Simon Vitse (FRA) +4.44

9. Tomas Kubiena (CZE) +5.00

10. Jeremias Gonzalez Ferioli (ARG) +6.02

33. Kamil Wiśniewski (POL) +22.38

Wojciech Malinowski

Dowiedz się więcej na temat: Rafał Sonik | Rajd Dakar