Reklama

Reklama

Rajd Dakar. Rafał Sonik przejdzie operację w Polsce

Rafał Sonik musiał wycofać się z Rajdu Dakar, a po powrocie do Polski będzie musiał przejść operację złamanej nogi.

Sonik przebywa w szpitalu w Limie, ale w najbliższych dniach wróci do Polski. W kraju czeka go operacja. - Ale na quadach będę mógł nadal jeździć. Już się nie mogę doczekać powrotu - zapewnił.

Polski kierowca, triumfator Dakaru w 2015 roku, na piątym etapie spadł z wydmy razem z quadem i doznał kontuzji nogi. Wprawdzie dojechał do mety w Arequipie z 10. czasem, ale badania w ambulatorium na biwaku wykazały złamanie kości strzałkowej i piszczelowej. Samolotem medycznym przetransportowany został do szpitala w stolicy Peru.

Reklama

Sonik kontaktował się już z chirurgiem Mariuszem Bonczarem, który wcześniej leczył jego kontuzje. Wie, że w Polsce czeka go operacja, ale nie traci optymizmu. - Najważniejsze, że będę mógł wrócić na quada. Nie wiem jeszcze kiedy, ale już się nie mogę doczekać - podkreślił.

Krakowianin dodał, że jednym z powodów jego wypadku było to, że wbrew zwyczajowi organizatorzy postanowili wcześniej puścić na trasę samochody i ciężarówki, które w wydmowym piasku utworzyły niebezpieczne dla lżejszych pojazdów koleiny. Jak jednak dodał, jest doświadczonym kierowcą i jadąc na swój 10. Dakar liczył się z takimi niespodziankami. - Tutaj się wszystko może zdarzyć. Taki po prostu jest Dakar - zaznaczył.

Trasę rajdu nadal będzie przemierzał wóz techniczny zespołu Sonika, który będzie wspierał drugiego polskiego kierowcę quada Kamila Wiśniewskiego.

Trasa rajdu liczy blisko dziewięć tysięcy kilometrów przez Peru, Boliwię i Argentynę. W najbardziej wymagającej imprezie w świecie motosportu wystartowało ponad pół tysiąca uczestników. Kilkudziesięciu kierowców już się wycofało.

W czwartek uczestnicy Dakaru wjechali do Boliwii. Szósty etap zakończy się w La Paz. Na piątek zaplanowano dzień przerwy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje