Reklama

Reklama

Rajd Dakar. Nasser Al-Attiyah znów najlepszy, solidna jazda Jakuba Przygońskiego

Nasser Al-Attiyah (Toyota Gazoo) wygrał trzeci etap Rajdu Dakar. Dopiero 21. miejsce zajął Carlos Sainz (X-Raid Mini). Jako 11. na mecie zameldował się Jakub Przygoński (Orlen Team), który utrzymał piątą lokatę w klasyfikacji generalnej. W kategorii SSV na etapowym podium zameldował się Michał Goczał (Energylandia Rally), a drugi w klasyfkacji generalnej jest Aron Domżała (Monster Energy).

Al-Attiyah, który póki co nie pozostawia rywalom żadnych złudzeń pokonał trasę w 3 godziny, 17 minut i 39 sekund. Drugi Henk Lategan (Toyota Gazoo) stracił do niego 2 minuty i 27 sekund. Trzecie miejsce zajął Stephane Peterhansel (X-Raid Mini), meldując się na finiszu z czasem gorszym o 4 minuty i 5 sekund. Jedenasty był Przygoński, który stracił dokładnie 22 minuty. W klasyfikacji generalnej Polak z Orlen Team jest piąty. Prowadzi Al-Attiyah.

Reklama


Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

11. miejsce na trzecim etapie w rywalizacji motocykli zajął Maciej Giemza (Orlen Team). Jego kompan z ekipy, Adam Tomiczek był 33. Zwyciężył Amerykanin, Toby Price. W "generalce" Giemza jest 20., a Tomiczek - 26. 43. miejsce zajmuje Konrad Dąbrowski (Duuust Rally), a 75. - Jacek Bartoszek. W kategorii quadów 12. lokatę zajął Kamil Wiśniewski (Orlen Team), który w łącznej klasyfikacji jest ósmy.

Z "polskiego" podium mogliśmy się cieszyć w kategorii SSV. Na najniższym jego stopniu uplasował się Michał Goczal (Energylandia Rally). Wiceliderem klasyfikacji generalnej jest z kolei Aron Domżała, który we wtorek zajął siódmą pozycję.

TC