Reklama

Reklama

Rajd Dakar. Nasser Al-Attiyah kolejny raz triumfuje. Dobra jazda Jakuba Przygońskiego

Nasser Al-Attiyah (Toyota Gazoo Racing) kontynuuje swoją świetną serię. W środę katarski kierowca wygrał trzeci z rzędu etap Rajdu Dakar. Reprezentujący Orlen Team Jakub Przygoński był szósty. Polscy motocykliści Maciej Giemza i Adam Tomiczek uplasowali się natomiast w drugiej połowie drugiej dziesiątki.


Reklama

Za zawodnikami najdłuższy, liczący 813 km, odcinek Rajdu Dakar. 476 km całej trasy stanowiły dojazdówki.

W kategorii samochodów najlepiej na czwartym etapie poradził sobie Nasser Al-Attiyah. 11 sekund stracił do niego drugi Stephane Peterhansel (X-raid Team). Trzeci - ze stratą minuty i 30 sekund - był Henk Lategan (Toyota Gazoo Racing).

Jakub Przygoński ukończył środowe zmagania na szóstej lokacie, którą zajmuje także w klasyfikacji generalnej (zanotował spadek o jedną pozycję). Liderem pozostaje Peterhansel. Al-Attiyah przegrywa z nim o niemal pięć minut.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!


Wśród motocyklistów najlepiej poradził sobie Joan Barreda (Monster Energy Honda), wyprzedzając o niemal sześć minut drugiego Rossa Brancha (Monster Energy Yamaha) i o kilka sekund więcej trzeciego Daniela Sandersa (KTM Factory Team), który jest tegorocznym debiutantem.

Solidnie spisali się motocykliści reprezentujący ORLEN Team. Maciej Giemza był 26., a Adam Tomiczek 27. W klasyfikacji generalnej Polacy zajmują odpowiednio 20. i 25. lokatę. Liderem jest Xavier de Soultrait  HT Rally Raid przed Barredą i Kevinem Benavidesem (Monster Energy Honda).

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

TB

Dowiedz się więcej na temat: Rajd Dakar | Jakub Przygoński