Reklama

Reklama

Rajd Dakar. Michał Goczał na podium 10. etapu, trwa pogoń Jakuba Przygońskiego

Yazeed Al-Rajhi (Overdrive Toyota) wygrał w kategorii kierowców środowy, 10. etap Rajdu Dakar. Jakub Przygoński (Orlen Team) finiszował na 5. pozycji i utrzymał 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. W kategorii pojazdów lekkich na najniższym stopniu podium uplasował się Michał Goczał (Energylandia Rally).

Odcinek z Neom do Al-Ula w kategorii kierowców najszybciej pokonał Al-Rajhi, który wyprzedził Nassera Al-Attiyah (Toyota Gazoo) i Stephane'a Peterhansela (X-Raid Mini). Przygoński, zajął 5. miejsce z czasem 5 minut i 6 sekund słabszym niż zwycięzca. W klasyfikacji generalnej jest czwarty. Prowadzi Peterhansel, przed Al-Attiyah i Carlosem Sainzem (X-Raid Mini).

Reklama


W kategorii motocykli w środę triumfował Ricky Brabec (Moster Energy Honda), a podium uzupełnili dwaj inni motocykliści teamu: Joan Barreda Bort i Kevin Benavides. W klasyfikacji generalnej przewodzi Benavides, który wyprzedza Brabeca oraz Sama Sunderlanda (Red Bull KTM). Trzeci dotychczas Jose Ignacio Cornejo (Monster Energy Honda) musiał się po etapie wycofać z uwagi na "złe samopoczucie". 

TC


Świetnie w kategorii pojazdów lekkich spisał się Michał Goczał (Energylandia Rally), który razem z pilotem, Szymonem Gospodarczykiem zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Rosjanin, Siergiej Kariakin (Snag Racing). 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!