Reklama

Reklama

Rajd Dakar. Jakub Przygoński szósty na dziesiątym etapie

Jakub Przygoński znakomicie spisuje się w Rajdzie Dakar. Nasz kierowca był szósty na dziesiątym etapie wyścigu z 23 minutami straty do zwycięzcy, Francuza Stephane'a Peterhansela. Etap wiódł z Salty do Belen w Argentynie.

Jakub Przygoński znakomicie spisuje się w Rajdzie Dakar. Nasz kierowca był szósty na dziesiątym etapie wyścigu z 23 minutami straty do zwycięzcy, Francuza Stephane'a Peterhansela. Etap wiódł z Salty do Belen w Argentynie.

Peterhansel dzięki temu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i zmniejszył do 50 minut stratę do prowadzącego Hiszpana Carlosa Sainza. Przygoński wciąż zajmuje szóstą lokatę.

- Argentyna to zupełnie odmienna pogoda i inny teren, niż jeszcze dwa dni temu. Temperatura to ok. 35 stopni w cieniu. Pojawiły się wyschnięte rzeki, więcej drzew i traw, więc zupełnie inaczej nam się jedzie. Dzisiejszy odcinek był bardzo wymagający fizycznie i nawigacyjnie. Na szczęście Tom bardzo dobrze nawigował i nie mieliśmy żadnych problemów, z czego się cieszę, bo wielu zawodników dzisiaj się pogubiło. Najbardziej odczuliśmy 200 km wydm z kępami traw. Czuliśmy się jak w pralce, a Tom nie mógł utrzymać roadbooka - opowiadał Przygoński.

Reklama

- Samochód spisywał się dobrze, ale na pewno potrzebuje solidnego serwisu, szczególnie zawieszenie. Przed nami Fiambala, słynny i trudny odcinek dakarowy, który zawsze daje w kość - podkreślił Polak.

We wtorek nastąpiła zmiana lidera w kategorii motocykli. Prowadzący dotychczas Francuz Adrien Van Beveren na trzy kilometry przed metą uległ ciężkiemu wypadkowi i musiał się wycofać. Według wstępnej diagnozy złamał prawy obojczyk, doznał również urazu klatki piersiowej i grzbietu.

Nowym liderem został zwycięzca odcinka Austriak Matthias Walkner. Najlepszy z Polaków, Maciej Giemza zajął 27. miejsce, a w klasyfikacji generalnej przesunął się z 32. na 29.

W kategorii quadów etap wygrał Argentyńczyk Nicolas Cavigliasso. Prowadzi zdecydowanie trzeci na mecie Chilijczyk Ignacio Casale.

Wyniki 10. etapu, Salta - Belen (797 km, w tym OS 373 km):

motocykle

1. Matthias Walkner (Austria/KTM)      4:52.26

2. Pablo Quintanilla (Chile/Husqvarna)   11.35

3. Gerard Farres Guell (Hiszpania/KTM)   16.21

...

27. Maciej Giemza (Polska/KTM)         1:04.00

klasyfikacja generalna

1. Walkner                            32:21.03

2. Joan Barreda (Hiszpania/Honda)        39.42

3. Kevin Benavides (Argentyna/Honda)     41.23

...

29. Giemza                             5:25.01

samochody

1. Stephane Peterhansel, Jean-Paul Cottret (Francja/Peugeot)      4:43.36

2. Giniel de Villiers, Dirk von Zitzewitz (RPA, Niemcy/Toyota)       8.46

3. Carlos Sainz, Lucas Cruz (Hiszpania/Peugeot)                     13.07

...

6. Jakub Przygoński, Tom Colsoul (Polska/Belgia, Mini All4 Racing)  23.42

klasyfikacja generalna

1. Sainz                                                         32:10.53

2. Peterhansel                                                      50.35

3. Nasser Al-Attiyah, Matthieu Baumel (Katar/Francja, Toyota)     1:12.46

...

6. Przygoński                                                     2:29.11

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL