Reklama

Reklama

Rajd Dakar. Awans Jakuba Przygońskiego w klasyfikacji generalnej

Nasser Al-Attiyah (Toyota Gazoo) wygrał drugi etap Rajdu Dakar w kategorii samochodów. Ósme miejsce zajął Jakub Przygoński (Orlen Team), który w klasyfikacji generalnej awansował na piąte miejsce.

Drugi akt zmagań na Bliskim Wschodzie był kolejną okazją do sprawdzenia maszyn i ludzkich umiejętności w ekstremalnych warunkach. Najszybszy w kategorii samochodów okazał się weteran Dakaru, Nasser Al-Attiyah, który pokonał odcinek w 4 godziny, 3 minuty i 14 sekund. Drugie miejsce zajął Stephane Peterhansel (X-Raid Mini), który stracił 2 minuty i 35 sekund. Podium uzupełnił Carlos Sainz (X-Raid Mini), ze stratą 9 minut i 17 sekund.

Reklama

Na ósmym miejscu rywalizację zakończył Jakub Przygoński. Nasz kierowca Orlen Teamu stracił do zwycięzcy 10 minut i 27 sekund. Poniedziałkowy występ dał mu jednak awans w klasyfikacji generalnej - na piąte miejsce. Prowadzi w niej Peterhansel.

W kategorii motocykli zwyciężył Joan Barreda (Monster Energy Honda), pokonując Ricky'ego Brabeca (ten sam team) oraz Pablo Quintanillę (Rockstar Energy Husqvarna). 22. miejsce zajął Maciej Giemza (Orlen Team), a jego kompan z zespołu - Adam Tomiczek - był 27. 44. miejsce zajął Konrad Dąbrowski (Duust Rally). W "generalce" Giemza jest 20., zaś Tomiczek - 23. Dąbrowski okupuje 44. lokatę.Ósmy na drugim etapie w kategorii quadów był inny zawodnik Orlen Team, Kamil Wiśniewski. Zajmuje on również ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej. 

TC

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!