Reklama

Reklama

Rajd Dakar. Attiyah wygrał otwarcie edycji 2018 Rajdu Dakar, Przygoński 9.

Dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar Nasser Al-Attiyah zostawił w tyle obrońców tytułu z Peugota, prowadząc swą toyotę do zwycięstwa na pierwszym etapie, liczącej dziewięć tysięcy kilometrów tegorocznej edycji słynnego rajdu. Jakub Przygoński jest 9.

Pierwszy etap wiódł z Limy do Pisco. Katarski kierowca, który wygrał Dakar w 2011 I 2015 r. pokonał dystans 32 km po pustynia w 21 minut i 51 sekund.

Sobota nie była udanym dniem dla dziewięciokrotnego mistrza świata Sebastiena Loeb, który marzy o pierwszym triumfie na Dakarze. Nadzieje Francuza zostały nadszarpnięty, głównie przez problemy z hamulcami, jakie przechodził jego peugot, co kosztowało Loeba stratę 5 minut i 37 sekund do lidera.

- Po tak trudnej trasie jadąc właściwie bez hamulców, trudno o dobry wynik - rozłożył ręce Loeb.

Reklama

Polak Jakub Przygoński z belgijskim pilotem Tomem Colsoulem (Orlen Team, jedzie mini cooperem) są na 9. miejscu

Bernhard Ten Brinke z RPA (przyjechał na metę 25 sekund za Attiyahem) i Peruwiańczyk Nicolas Fuchs, jadący borgwardem (34 sekund za liderem) wypełnili podium. Brytyjczyk Sam Sunderland jest na dobrej drodze obrony tytułu wśród motocyklistów. Wygrał I etap. Sunderland, na KTM-ie, wyprzedził Francuza Adriena Van Beveren (Yamaha) i Pabla Quintanilla z Chile, jadącego na husqvarnie.

Brytyjczyk osiągnął metę w 20 minut i 56 sekund, wyprzedzając rywali o 32 i 55 sekund.

Koszmarnie wyglądającą kraksę, z dachowaniem, przeszła hiszpańska załoga:  Cristina Gutierrez Herrero - Gabriel Moiset Ferrer (Mitsubishi).

Na piątym miejscu wśród quadowców I etap zakończył Rafał Sonik.

Drugi etap trwającego dwa tygodnie Rajdu Dakar, odbędzie się w niedzielę i będzie wiódł wokół Pisco.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy