Reklama

Reklama

Popis Polaków w Rajdzie Dakar. Nie dali szans rywalom

​Rywalizacja w Rajdzie Dakar nabiera rumieńców. Za nami ósmy etap zmagań. W klasie SSV najlepsi okazali się Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec. Na drugim miejscu na metę dojechali Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk.

Polacy startujący w klasie SSV bardzo dobrze spisują się podczas Rajdu Dakar 2022. Dziś kierowcy stanęli do rywalizacji w ósmym etapie.

Zawodnicy wystartowali z Al Dawadimi i ruszyli do Wadi Ad Dawasir. Trasa dojazdówki liczyła 435 kilometrów, a długość odcinków specjalnych wyniosła 395 km. To złożyło się na najdłuższy etap tegorocznej edycji Rajdu.

Po 119 kilometrach na czele stawki znajdowała się załoga Marek Goczał/Łukasz Łaskawiec. Polska para szybko objęła prowadzenie, wypracowując sobie znaczną przewagę. Z kolei na trzecim miejscu jechali Aron Domżała i Maciej Marton. Za nimi znajdowała się załoga Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Eksperci o wypadku Daniela Sandersa

Znakomita jazda Polaków. Wjechali na metę jako pierwsi

Reklama

Później doszło do przetasowań w czołówce. Pierwsze miejsce utrzymali Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec. Drugą lokatę zajęła załoga Goczał/Gospodarczyk, która znakomicie spisała się w drugiej części trasy. Ich strata do zwycięzców wyniosła 2 minuty i 48 sekund.

Trzecie miejsce przypadło załodze Jones/Gugelmin. Za nimi zostali sklasyfikowani Farrés Güell/Ortega. Za to Domżała i Marton ostatecznie zajęli szóstą lokatę.

W "generalce" prowadzą Jones i Gugelmin. Wyprzedzają oni duet Farrés Güell/Ortega. Na trzecim miejscu sklasyfikowani są Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polski triumf w Polski triumf w Rajdzie Dakar. Chcieli zdążyć przed nocą

Rajd Dakar, 8. etap, SSV:

1. Marek Goczał/Łukasz Łaskawiec Can-Am XRS  04:36:142. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk Can-Am XRS + 0:02:48 3. Austin Jones/Gustavo Gugelmin Can-Am XRS + 0:08:10....6.  Aron Domżała/Maciej Marton Can-Am XRS + 0:10:20
Klasyfikacja generalna:

1. Austin Jones/Gustavo Gugelmin 34:12:38

2. Gerard Farrés Güell/Diego Ortega Gil 34:19:16

3. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk 34:27:27

....

5. Marek Goczał/Łukasz Łaskawiec 34:45:55

10. Aron Domżała/Maciej Marton 40:46:23


Grzegorz Goliński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama