Reklama

Reklama

Kamil Wiśniewski trzecim zawodnikiem Dakaru

Kamil Wiśniewski (ORLEN Team) ukończył finałowy, dwunasty etap Rajdu Dakar 2022 na drugiej pozycji. W klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce. W gronie kierowców samochodów szóste miejsce zajęli Kuba Przygoński i Timo Gottschalk.

Kamil Wiśniewski to pierwszy zawodnik ORLEN Team, który zakończył zmagania na podium "generalki". Na ostatnim etapie Rajdu Dakar 2022 uznać musiał wyższość wyłącznie Francisco Moreno (Drag'on Rally), który pokonał go o niespełna trzy minuty.

Dakar 2022. Kamil Wiśniewski: Jestem bardzo zadowolony

W klasyfikacji generalnej triumfował Alexandre Giroud (Yamaha Racing), drugi był Moreno, a trzeci Wiśniewski, który do zwycięzcy stracił 2 godziny i 27 minut.

"Przed rajdem zakładałem sobie jasny cel - podium. Ten cel zrealizowałem. Poprawiłem wynik z poprzedniego roku i jestem bardzo zadowolony. Cieszę się tym bardziej, że jestem pierwszym zawodnikiem ORLEN Teamu, któremu udało się to osiągnąć i nie było to moje ostatnie słowo - deklarował quadowiec.

Reklama

Dakar 2022. Jakub Przygoński i Timo Gottschalk na 12. lokacie w ostatnim etapie rywalizacji samochodów

Finałowy etap w rywalizacji samochodów zakończył się zwycięstwem Stephane'a Peterhansela (Team Audi). Jakub Przygoński i Timo Gottschalk zajęli 12. miejsce, ze stratą 8 minut i 13 sekund.

W "generalce" polsko-niemiecki zespół zajął szóste miejsce. Wygrał Nasser Al-Attiyah (Toyota Gazoo).

"Cieszymy się z tej szóstej pozycji. Walczyliśmy do końca. W tym roku musieliśmy dać z siebie wszystko także pod względem technologicznym. Przez cały rajd brakowało nam prędkości w aucie, ale z tym nic nie mogliśmy zrobić. Mieliśmy razem z Timo kilka sytuacji podbramkowych, ale ze wszystkich wyszliśmy obronną ręką" - mówił na mecie Jakub Przygoński.

"Ukończyłem Dakar już po raz dwunasty. Znów pokazałem, także samemu sobie, że nigdy się nie poddaję" - dodał kierowca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje