Reklama

Reklama

Dakar 2022. Przygoński spada w klasyfikacji generalnej, Wiśniewski wciąż trzeci

Rywalizujący w Rajdzie Dakar 2022 Jakub Przygoński spadł z czwartej na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej samochodów. Kamil Wiśniewski jest wciąż trzeci w tabeli kierowców quadów.

Jakub Przygoński nie może zaliczyć do udanych wtorkowych zmagań. Zajął 28. miejsce w trakcie dziewiątego etapu, a co gorsze w klasyfikacji generalnej został wyprzedzony przez dwóch rywali. Wygrał Giniel de Villiers z RPA (Toyota), a kierowca Orlen Teamu stracił do niego 19.02.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał trzeci we wtorek Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota). Przygoński spadł o dwie pozycje, ale do zajmującego czwarte miejsce Argentyńczyka Orlando Terranovy (Prodrive) traci tylko 10 minut, a do bezpośrednio go poprzedzającego de Villersa zaledwie 1.03.

Reklama

Dakar 2022. Jakub Przygoński ze spadkiem. Kamil Wiśniewski utrzymał podium w swojej kategorii

Na dziewiątym etapie straty czasowe poniósł też Kamil Wiśniewski, który zajął szóste miejsce i stracił ponad pół godziny do najlepszego Amerykanina Pablo Copettiego. Polak utrzymał trzecią pozycję w "generalce", ale ma już tylko 40 sekund przewagi nad czwartym Argentyńczykiem Moreno.

Na trasie pozostają lekkie pojazdy UTV, w których Polacy odnoszą w tym roku duże sukcesy.

Z Wadi Ad Dawasir - Kryspin Dworak (PAP) / oprac. Paweł Czechowski, Interia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy