Reklama

Reklama

Dakar 2022. Cornejo najlepszym motocyklistą siódmego etapu. Jak poszło Polakom?

To już koniec rywalizacji motocyklistów w trakcie siódmego etapu tegorocznego Rajdu Dakar - najlepszy okazał się Jose Ignacio Cornejo. Tuż za Chilijczykiem znaleźli się Kevin Benavides i Joan Barreda. O dużym pechu może mówić Daniel Sanders, którego z rywalizacji wykluczyła kontuzja. Maciej Giemza tymczasem znalazł się na 16. pozycji.

Po jednodniowej przerwie powróciły emocje związane z Rajdem Dakar 2022. O godz. 07.40 czasu miejscowego w Arabii Saudyjskiej, na trasie między stolicą kraju, Rijadem, a Ad-Dawadimi, rozpoczęła się rywalizacja motocyklistów w ramach siódmego etapu zmagań.

Rajd Dakar 2022. Jose Ignacio Cornejo najlepszy, Maciej Giemza 16.

Najlepszy okazał się Jose Ignacio Cornejo z Monster Energy Honda Team, który przejechał trasę w czasie 3:28.46 i wyprzedził tym samym o 44 sekundy drugiego w klasyfikacji Kevina Benavidesa.

Podium zamknął kolega z zespołu Cornejo - Joan Barreda, który do Chilijczyka stracił 2 min i 51 s. W rywalizacji brało również udział dwóch Polaków - Maciej Giemza (+17.06) oraz Konrad Dąbrowski (+26.45). Rezultaty te pozwoliły im zająć odpowiednio 16. i 29. pozycję.

O sporym pechu może mówić Daniel Sanders, który liczył się w walce o końcowy triumf w RD. Australijczyk zaliczył upadek na dojeździe na start i doznał kontuzji lewej ręki, która wykluczyła go z udziału w zmaganiach. Motocyklista został przetransportowany do szpitala i będzie to dla niego prawdopodobnie koniec rywalizacji na ten rok.

Reklama

Rajd Dakar 2022. Adrien van Beveren liderem po siódmym etapie

W klasyfikacji generalnej po siódmym etapie pierwsze miejsce wśród motocyklistów zajmuje Adrien van Beveren z czasem 23:45.02. Drugi jest Matthias Walkner (+5.12), a trzeci wspominany już Benavides (+5.23). Giemza jest 23. (+1:49.17), a Dąbrowski 30. (+2:27.14).

Ósmy etap Rajdu Dakar 2022 rozpocznie się jutro - do pokonania będzie trasa Ad-Dawadimi - Wadi ad-Dawasir o długości 830 km (w tym 395 km odcinka specjalnego).

Paweł Czechowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama