Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław finałowym rywalem R8 Basket

Koszykarze R8 Basket AZS Politechnika Kraków poznali finałowego rywala w walce o mistrzostwo II ligi. Będzie nim Śląsk Wrocław, który wygrał półfinałową rywalizację z KK Warszawa.

R8 Basket awans do pierwszej ligi zapewnił sobie w sobotę wygrywając 2-0 półfinałowa rywalizację z AZS-em UMSC-em Lublin. Znacznie bardziej zacięta była walka w drugiej parze, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy mecze.

Śląsk zaczął od porażki we własnej hali, ale w niedzielę wyrównał stan rywalizacji wygrywając w Warszawie. W decydującym meczu "Zieloni Kosynierzy" rozbili stołeczny zespół 83:52 i mogli świętować awans.

Warszawianie jeszcze nie stracili szansy, gdyż o trzecie premowiane promocją do pierwszej ligi miejsce będą teraz walczyć z AZS-em UMCS-em Lublin.

Reklama

Z kolei R8 Basket już w sobotę zmierzy się w pierwszym finałowym meczu ze Śląskiem we Wrocławiu. Ta rywalizacja zaplanowana jest na dwa spotkania, a w przypadku, gdy obydwa zespoły wygrają po jednym meczu o pierwszym miejscu zdecyduje bilans małych punktów.

- Taka rywalizacja będzie miała trochę inną specyfikę, a walka toczyć się będzie o każdy kosz - powiedział trener R8 Basket Rafał Knap, który zapowiada że w spotkaniach z wrocławianami da szansę pograć zawodnikom, którzy rzadziej pojawiali się na parkiecie.

WOJT

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama