R8 Basket AZS Politechnika Kraków - AZS Politechnika Częstochowa 87:45

Trzech króli parkietu! Dzięki fenomenalnej dyspozycji Jakuba Załuckiego, Wojciecha Pisarczyka i Michała Hlebowickiego, R8 Basket AZS Politechnika Kraków pokonała AZS Politechnikę Częstochowa 87:45 w meczu koszykarskiej II ligi, rozegranym w święto Trzech Króli. Dla krakowian było to trzynaste zwycięstwo w 14 meczu ligowym.

Podopieczni Rafała Knapa już w pierwszej partii dowiedli, że nie ma przypadku, iż prowadzą w rozgrywkach II ligi. Ich przewaga wyniosła 20 punktów.

Druga kwarta tylko potwierdziła dominację krakowian, którzy zeszli na przerwę przy prowadzeniu 45:15.

R8 Basket nie przeszkodziło również rotowanie składem. Krakowianie wygrali także trzecią i czwartą kwartę, wygrywając cały mecz 87:45.

Na największe brawa zasłużyli Jakub Załucki, Wojciech Pisarczyk i Michał Hlebowicki, którzy zdobyli odpowiednio 20, 18, 15 "oczek".

Dzięki wygranej, krakowianie utrzymali prowadzenie w lidze. Kolejnym rywalem R8 Basket będzie Wisła Kraków. Derby Krakowa zaplanowano na najbliższą niedzielę (godz. 16). Częstochowian czeka mecz z KS Pogoń Ruda Śląska.