Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Warakomska w ćwierćfinale na 1000 m, a Konopko na 500 m

Magdalena Warakomska - po analizie sędziów - awansowała do ćwierćfinału olimpijskiej rywalizacji na 1000 m w short tracku w Pjongczangu. Wcześniej Polka zajęła odległe lokaty na dystansach 500 i 1500 m.

Magdalena Warakomska - po analizie sędziów - awansowała do ćwierćfinału olimpijskiej rywalizacji na 1000 m w short tracku w Pjongczangu. Wcześniej Polka zajęła odległe lokaty na dystansach 500 i 1500 m.

W piątym biegu eliminacyjnym Warakomska rywalizowała z mistrzynią świata Brytyjką Elise Christie oraz Holenderką Larą van Ruijven i Węgierką Andreą Keszler. Zaraz po starcie upadła faworyzowana Szkotka, która zaczepiła o lewą nogę Keszler. W ogóle niepewny był wtorkowy start Christie, bowiem wcześniej miała upadek w finale 500 m.

W powtórzonym wyścigu Warakomska długo zajmowała trzecie miejsce, które nie dawało awansu. W pewnym momencie została jeszcze wyprzedzona przez Christie. Brytyjka jechała bardzo niebezpiecznie, o mały włos nie doszło do jej zderzenia z Keszler. Polka wykorzystała tę sytuację i przesunęła się na drugą lokatę. Ostatecznie przegrała z van Ruijven i Christie, co oznaczało wyeliminowanie.

Reklama

Kolejność na mecie zmieniona została po analizie sędziów. Utytułowaną Szkotkę zdyskwalifikowano, a awans do czwartkowego ćwierćfinału wywalczyła m.in. Polka, która uzyskała cza 1.31,259. Najlepsza była Holenderka - 1.30,896.

Wcześniej w olimpijskich zawodach na krótkim torze Warakomska zajęła 20. miejsce na 1500 m i 28. na 500 m.

Bartosz Konopko zajął drugie miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym i awansował do ćwierćfinału rywalizacji na 500 m w short tracku.

Polak uzyskał czas 41,039. Przegrał jedynie z wicemistrzem igrzysk w Soczi i aktualnym wicemistrzem świata Chińczykiem Wu Dajingiem, którego czas 40,264 to rekord olimpijski.

Oprócz nich w pierwszym wyścigu rywalizowali Amerykanin Aaron Tran, Australijczyk Andy Jung i Francuz Thibaut Fauconnet.

Po starcie Polak był drugi, chwilę później został wypchnięty na zewnątrz, ale zdołał wrócić na premiowaną lokatę. Dodatkowo tuż za jego plecami przewrócili się Jung i Fauconnet. Powtórki telewizyjne pokazały, że sprawcą kolizji był Tran.

Sędziowie zdyskwalifikowali Trana, który linię mety minął jako trzeci. Daleko przed nim wyścig ukończyli Azjata i Polak.

Ćwierćfinały z udziałem obydwojga Polaków odbędą się w czwartek 22 lutego, ostatnim dniu olimpijskiej rywalizacji na krótkim torze w Gangneung.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL