Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Siedmioro naszych snowboardzistów z szansami na kwalifikację

​Sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Tomasz Wieczorek twierdzi, że siedmioro naszych snowboardzistów ma szansę zakwalifikować się na igrzyska w Pjongczangu.

Startem w niemieckim Hochfugen sezon zimowy zainauguruje kadra alpejska.

Do sobotnio-niedzielnych zawodów Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym szykuje się piątka podopiecznych Piotra Skowrońskiego: Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team.pl), Weronika Biela, Karolina Sztokfisz, Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk (wszyscy AZS Zakopane).

- Najbliżej Pjongczangu są Król, Biela, Sztokfisz i Kwiatkowski, a bardzo blisko Król, podobnie jak Zuzanna Smykała z AZS AWF Katowice, w snowcrossie. Nieco dalej jest w tej samej konkurencji Mateusz Ligocki z AZS AWF Kraków, który musi się sprężyć w walce o czwartą w karierze olimpijską kwalifikację - poinformował  Wieczorek.

Reklama

W slopestyle’u szansę ma też mistrzyni świata juniorek FIS sezonu 2012, tegoroczna zdobywczyni dwóch uniwersjadowych medali Katarzyna Rusin (KS Ski Test Kraków), która do kadry została powołana niedawno.

- To bardzo utalentowana, pracowita i ambitna zawodniczka - podkreślił sekretarz generalny PZN.

Jak przypomniał, olimpijskie kwalifikacje zakończą się 21 stycznia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy