Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Michael Hayboeck, Robert Johansson i Andreas Wellinger najlepsi na treningach

Austriak Michael Hayboeck, Norweg Robert Johansson i Niemiec Andreas Wellinger wygrali wieczorne treningi na skoczni normalnej w Pjongczangu. Polacy nie startowali. W czwartek odbędą się kwalifikacje do pierwszego konkursu igrzysk olimpijskich.

Podopieczni Stefana Horngachera wzięli udział w pierwszej sesji treningowej, w której spisali się bardzo dobrze. Moc pokazali zwłaszcza Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Obaj wygrali po jednym treningu. W trzecim najlepszy okazał się Niemiec Andreas Wellinger, ale tuż za jego plecami uplasowali się Stefan Hula i Stoch. Mistrz z Zębu za każdym razem był czołowej trójce. Z dobrej strony pokazał się Maciej Kot, który ma dobre wspomnienia z tego obiektu. Rok temu wygrał tutaj zawody Pucharu Świata. Najsłabiej z Orłów wypadł Piotr Żyła. Horngacher po treningach podjął decyzję, że w czwartkowych kwalifikacjach wystąpią: Stoch, Kubacki, Hula i Kot. Żyła będzie tym razem kibicował kolegom z kadry.

Z wieczornej sesji treningowej Polacy zrezygnowali. Pod nieobecność "Biało-Czerwonych" powody do zadowolenia mieli Hayboeck i Johansson.

Austriak wygrał jeden trening skokiem na odległość 106,5 m. Tuż za nim sklasyfikowany został duet Norwegów Johann Andre Forfang (105 m) i Johansson (104,5 m).

Reklama

Podczas drugiego treningu Hayboeck poszybował jeszcze dalej, bo na 108 m.  Warto zaznaczyć, że był to jeden z najlepszych skoków we wszystkich seriach treningowych. Tylko Wellinger (110,5 m) oraz Stoch (108,5 m) oddali dłuższe próby. Nie wystarczyło to jednak Hayboeckowi do zwycięstwa. Wprawdzie Johansson wylądował bliżej od Austriaka (106,5), ale dostał rekompensatę za wiatr i to zaważyło. Hayboeck musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzeci był Wellinger (105,5 m).

Ostatni trening zakończył się wygraną Wellingera, który skoczył 104,5 m. Na "podium" znaleźli się jeszcze Norwegowie - Forfang (103 m) i Johansson (102 m).

Kwalifikacje odbędą się w czwartek o godz. 13.30. Początek sobotniego konkursu o godz. 13.35.

RK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje