Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Maliszewska odpadła w ćwierćfinale short tracku na 500 m

Natalia Maliszewska odpadła w biegu ćwierćfinałowym na 500 m w short tracku podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W sobotnich eliminacjach odpadła Magdalena Warakomska.

W pierwszym biegu ćwierćfinałowym Maliszewska miała walczyć z dwiema wicemistrzyniami igrzysk: z Vancouver 2010 Kanadyjką Marianne St Gelais i z Soczi 2014 Włoszką Arianną Fontaną (do tego brąz w Kanadzie), a także Holenderką Yarą van Kerkhof.

Rozpoczęło się od falstartu, zaś po drugim starcie upadła van Kerkhof. Po analizie sędziów wykluczona została St Gelais.

To oznaczało, że Polka musi pokonać już tylko jedną rywalkę, by awansować do półfinału. To jej się nie udało, cały wyścig zajmowała trzecie miejsce. Wygrała Fontana 43,128, przed zawodniczką z Holandii 43,197. Czas reprezentantki Polski - 43,384.

Reklama

Z każdego biegu na 500 m na krótkim torze do dalszej rywalizacji kwalifikują się po dwie łyżwiarki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy