Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Karolina Riemen-Żerebecka za trzy tygodnie będzie mogła trenować

Karolina Riemen-Żerebecka za trzy tygodnie będzie mogła rozpocząć lekkie treningi - uważa neurochirurg szpitala św. Rafała w Krakowie Mariusz Banach, który w sobotę operował narciarkę. Zawodniczka AZS AWF Katowice doznała urazu podczas przygotowań do olimpijskiego startu.

"Usunięcie przepukliny dysku w odcinku lędźwiowym kręgosłupa przebiegło pomyślnie. Pacjentka pozostanie kilka dni w szpitalu, a rokowania są optymistyczne" - powiedział doktor Banach, który po raz trzeci operował Riemen-Żerebecką.

"Pierwszy raz przeprowadziłem podobny zabieg u zawodniczki kilka lat temu. Wtedy dysk wypadł w niższym poziomie odcinka lędźwiowego. Po raz drugi trafiła do nas w marcu ubiegłego roku, będąc wcześniej utrzymywana w śpiączce farmakologicznej w szpitalu w Grenadzie, po tym jak uległa poważnemu wypadkowi przed mistrzostwami świata w narciarstwie dowolnym w Sierra Nevada" - przypomniał lekarz.

Reklama

Riemen-Żerebecka przygotowywała się do startu w igrzyskach w Pjongczangu w austriackim Schladming. Podczas treningu w wyniku upadku doznała urazu kręgosłupa. 

29-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice miała ogromną nadzieję, że rok 2018 będzie dla niej znacznie lepszy, aniżeli miniony, który - jak oceniła w niedawnej rozmowie - był najgorszy w jej życiu.

"I to nie tylko z powodu wypadku. Miałam tysiąc innych losowych problemów. Nic po mojej i męża myśli się nie układało" - wspomniała, podkreślając, że chce cieszyć się życiem i robić to, co najbardziej kocha. Szykowała się do udziału w swoich trzecich igrzyskach olimpijskich (wcześniej startowała w Vancouver 2010 i Soczi 2014).

Poczuj ducha igrzysk! Oglądaj na żywo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy