Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Kamil Bury awansował do ćwierćfinału sprintu, Maciej Staręga odpadł

Kamil Bury sprawił miłą niespodziankę w eliminacjach sprintu techniką klasyczną igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. 21-letni zawodnik awansował do ćwierćfinału. Sztuka ta nie udała się natomiast Maciejowi Starędze.

Bury debiutuje na igrzyskach olimpijskich. Do Pjongczangu pojechał po naukę i doświadczenie. Tymczasem 21-letni pokazał się z bardzo dobrej strony w eliminacjach sprintu. Bury przebiegł dystans 1,4 km w 3.17,15, co dało mu 28. miejsce i niespodziewany awans do ćwierćfinału. Jego strata do zwycięzcy Fina Ristomatti Hakoli 8,61 s.

Bardziej liczyliśmy, że w czołowej "30" znajdzie się dużo bardziej doświadczony Maciej Staręga, choć ten specjalizuje się w sprintach, ale techniką dowolną. W "klasyku" spisuje się dużo gorzej i potwierdziło się to w Pjongczangu. Staręga zajął 39. miejsce ze stratą 10,88 do Hakoli.

Reklama

Bury wystartuje w drugim ćwierćfinale, a jego rywalami będą: Włoch Federico Pellegrino, Szwed Calle Halfvarsson, Norwegowie Paal Golberg oraz Erik Brandsdal i Estończyk Marko Klip.

W 1/4 finału kobiet zobaczymy Justynę Kowalczyk. Eliminacji nie udało się przebrnąć Sylwii Jaśkowiec i Ewelinie Marcisz.

Ćwierćfinały kobiet zaplanowane są na 12.00, a mężczyzn - 12.25. Z każdego z pięciu biegów awans do półfinału wywalczy po dwie zawodniczki i dwóch zawodników; plus po dwie osoby z najlepszymi czasami.

RK

Na igrzyskach liczy się każda sekunda. Nie trać czasu! Oglądaj na żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje