Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec awansowały do finału sprintu drużynowego

Reprezentantki Polski - Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec awansowały do finału sprintu drużynowego techniką dowolną podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. "Biało-Czerwone" zajęły piąte miejsce w drugim biegu półfinałowym.

Reprezentantki Polski - Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec awansowały do finału sprintu drużynowego techniką dowolną podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. "Biało-Czerwone" zajęły piąte miejsce w drugim biegu półfinałowym.

Finały zaplanowano na godz. 11 polskiego czasu.

Z każdego biegu bezpośrednio awansowały dwie najlepsze ekipy, a stawkę finalistek uzupełniło sześć par z najlepszymi czasami. W pierwszym biegu tylko Norweżki osiągnęły lepszy czas od startujących w drugim półfinale Polek i nasz zespół awansował do finału z szóstym wynikiem.

W naszej sztafecie rozpoczęła Kowalczyk. Na pierwszym ostrym wirażu zderzyła się z Elisą Brocard i Włoszka upadła, a Polka awansowała na piąte miejsce. Na pierwszej zmianie Kowalczyk była siódma, ale już po chwili Jaśkowiec wyprzedziła Włoszka Gaia Vuerich.

Reklama

Justyna dała dobrą zmianę i na półmetku rywalizacji była czwarta ze stratą zaledwie 1,3 sekundy. Do odrabiania strat rzuciły się Szwedka Stina Nilsson i Finka Krista Parmakoski, ale Sylwia wyprzedziła Francuzkę Coraline Thomas Hugue i nasza sztafeta była piąta, gdy na ostatnią swoją pętlę wyruszała Justyna.

Kowalczyk mocno pracowała na podbiegu i wyprowadziła naszą drużynę na czwartą lokatę, ale jednocześnie straciła ponad dziewięć sekund do uciekających Rosjanek, Amerykanek i Szwedek.

Wygrały Amerykanki (16.22,56) przed Szwedkami i Rosjankami. Na czwarte miejsce awansowały Finki, a Polki zajęły piąte miejsce ze stratą 12,6 s do ekipy USA.

W pierwszym biegu półfinałowy bezkonkurencyjne były broniące tytułu Norweżki. Marit Bjoergen i Maiken Caspersen Falla (na igrzyskach w Soczi partnerką Bjoergen była Ingvild Flugstad Oestberg) osiągnęły czas 16.33,2. Prawie siedem sekund po tym, jak na metę dotarła Falla, walkę na finiszu o drugą lokatę wygrały Szwajcarki, które były minimalnie szybsze od Słowenek.

Oprócz Polek w finale pobiegną: Amerykanki, Norweżki, Szwedki, Szwajcarki, Olimpijki z Rosji, Słowenki, Finki, Niemki i Francuzki.

Przed czterema laty na igrzyskach w Soczi Polki, startujące w tym samym składzie, zajęły piąte miejsce, ale wówczas sprint rozgrywany był techniką klasyczną. Trzy lata temu nasze zawodniczki zdobyły brązowy medal mistrzostw świata w Falun.

Oglądaj igrzyska na żywo!

Wyniki półfinałów sprintu drużynowego kobiet:

Pierwszy bieg (11 zespołów)

 1. Norwegia             16.33,28 - kwal.

(Marit Bjoergen, Maiken Caspersen Falla)

 2. Szwajcaria           16.39,83 - kwal.

 (Nadine Faehndrich, Laurien van der Graaff)

 3. Słowenia             16.39,92 - kwal.

 (Alenka Cebasek, Anamarija Lampic)

 4. Niemcy               16.51,67 - kwal.

 (Nicole Fessel, Sandra Ringwald)

 5. Czechy               16.53,06

(Petra Novakova, Katerina Berouskova)

 6. Australia            17.20,38

 (Barbara Jezersek, Jessica Yeaton)

Drugi bieg (10 zespołów):

 1. USA                  16.22,56 - kwal.

 (Kikkan Randall, Jessica Diggins)

 2. Szwecja              16.23,28 - kwal.

 (Charlotte Kalla, Stina Nilsson)

 3. Olimpijczycy z Rosji 16.24,63 - kwal.

 (Natalia Niepriajewa, Julia Biełorukowa)

 4. Finlandia            16.31,54 - kwal.

 (Mari Laukkanen, Krista Parmakoski)

 5. Polska               16.35,19 - kwal.

 (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec)

 6. Francja              16.40,40 - kwal.

 (Coraline Hugue, Aurore Jean)

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL