Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Dawid Kubacki: Trochę niespodziewanie taki mi wyszedł

Polacy świetnie spisali się na środowych treningach na normalnej skoczni przed igrzyskami w Pjongczangu. Pierwszą serię wygrał Dawid Kubacki, a drugą Kamil Stoch. - Teraz przede wszystkim musimy o siebie dbać - podkreślił Kubacki.

W każdej z trzech serii treningowych Kubacki zajmował miejsce w czołowej dziesiątce. Zaczął od wygranej po skoku na odległość 107 m, a w dwóch kolejnych uzyskiwał po 101 m, co przełożyło się na trzecią i dziewiątą lokatę.

- Generalnie wydaje mi się, że wszystkie skoki były na całkiem dobrym poziomie. Pierwszy okazał się najlepszy i sam tak go też czułem. Przyszedłem na skocznię i trochę niespodziewanie taki mi wyszedł - przyznał.

- Kolejne technicznie minimalnie odbiegały od pierwszego, ale nie wiem w jakim stopniu krótsze były z powodu moich błędów, a w jakim przez mniej korzystne warunki - dodał.

Reklama

27-letni nowotarżanin nie czuje jeszcze wyjątkowości zbliżających się zawodów.

- Atmosfera igrzysk jakoś specjalnie mi się nie udziela. Nie ma z czym wariować. Teraz przede wszystkim musimy o siebie dbać, więc nigdzie po wiosce olimpijskiej nie chodzimy - zapewnił.

"Biało-Czerwoni" w wiosce zameldowali się dopiero we wtorek. Z tempa aklimatyzacji są jednak zadowoleni i mają świadomość, że ponowne naładowanie baterii będzie w Pjongczangu kluczowe.

- Odpoczynek zawsze jest priorytetem, a teraz do regeneracji wyjątkowo musimy się przyłożyć. Podróż była jednak długa, znacznie zmieniliśmy strefę czasową i organizm potrzebuje czasu by wrócić do maksymalnej sprawności - podkreślił Kubacki.

Na czwartek zaplanowano kwalifikacje, a walka o medale odbędzie się w sobotę. Cztery lata temu w Soczi triumfował Kamil Stoch.

Oglądaj na żywo!

Z Pjongczangu Wojciech Kruk-Pielesiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje