Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 20128. Justyna Kowalczyk: Zawaliłam, ale myślałam, że dziewczyny lepiej powalczą

Justyna Kowalczyk nie kryła zdenerwowania po biegu sztafetowym 4x5 km, w którym Polki zajęły dopiero 10. miejsce, choć liczyły na pierwszą "ósemkę", która gwarantowała im stypendia. - Zawaliłam, ale dziewczyny mogły lepiej powalczyć - podkreślała na mecie.

Justyna Kowalczyk pokonała swoje 5 km stylem klasycznym w 14:13 min, był to siódmy czas. Ewelina Marcisz, która przed startem borykała się z przeziębieniem, potrzebowała 14:23.1 (9. czas na swojej zmianie). Biegnąca stylem dowolnym Martyna Galewicz osiągnęła 13. czas - 13:14.8 , a Sylwia Jaśkowiec - 12:40 (siódmy czas).

Reklama

Nie udał się ten start. Liczyłyście na więcej?

Justyna Kowalczyk: To nie tak miało być. To był słaby bieg w naszym wykonaniu. Moja piątka też była słaba, nie poczułam się dzisiaj dobrze z nartami na nogach. Myślałam, że ten bieg wyjdzie mi lepiej, a wyszło gorzej.

Co zawiodło? Smarowanie?

- Być może smarowanie, być może dyspozycja dnia.

Nie będzie miejsca w ósemce. Ale żeby było, to .... Ten jeden raz trochę ja zawaliłam, ale myślałam, że może dziewczyny powalczą trochę lepiej.

Na trasie szybko uciekła wam ta ósemka?

- Przepraszam, ale byłam skoncentrowana na swoim starcie. Wiem, że trochę przede mną była Niemka, a Włoszki trochę za nami. Żadnych dużych różnic czasowych tam nie było.

Zazwyczaj "Królowa Nart" rozmawiała z nami około pięciu minut, przez zdenerwowanie tym razem skończyła jednak po 68 sekundach i nie chciała się zatrzymać po raz drugi.

Sylwia Jaśkowiec na mecie miała więcej optymizmu, ale i ona przebąkiwała o rychłym końcu kariery ("Jestem pod koniec kariery"). Nikogo jednak nie krytykowała.

- Myślę, że powinnyśmy usiąść i podziękować sobie nawzajem. Za to, że każda z nas dała sto procent z siebie na każdej zmianie. Mamy dziesiąte miejsce i ciężko nam było nawiązać walkę o ósme - powiedziała Jaśkowiec.

Z Alpensia Ski Centre Michał Białoński

Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk | Sylwia Jaśkowiec