Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

IO w Pjongczangu. Bródka: To moje najzimniejsze igrzyska

- Czy nie przeraziły nas kłęby dymu w okolicy wioski? Spokojnie, jestem strażakiem, w razie czego jestem pierwszy! - powiedział nam chorąży polskiej kadry Zbigniew Bródka, który dzisiaj poprowadzi reprezentację Polski na ceremonii otwarcia.

Reklama

W czwartek wybuchł pożar kilkaset metrów od wioski w Gangneung, w której zlokalizowani są wszyscy sportowcy występujący w halach lodowych. Na szczęście szybko pożar ugaszono.

Reklama

Michał Białoński, eurosport.interia.pl: Jak ci się podoba hala Oval Center, w której będziecie rywalizować?

Zbigniew Bródka, chorąży i panczenista reprezentacji Polski: - Obiekt jest świetnie przygotowany. Lód jest szybki i będzie szybki, na ile, to zobaczymy. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, cieszymy się bardzo i czekamy na rozpoczęcie. Naszych treningów nic nie zakłócało.  

Poprowadzisz jako chorąży reprezentację Polski, a w ceremonii ma iść razem z tobą 36 sportowców z Polski.

- Bardzo dobrze się czuję, jestem zaszczycony, co podkreślałem wielokrotnie, że będę mógł prowadzić na ceremonii otwarcia igrzysk naszą reprezentację.

Mówiąc żartem, nie zmęczył cię trening przed ceremonią?

- Nie, jestem przygotowany odpowiednio, żadnego stresu, jestem gotowy.

Jak ci się podoba wioska olimpijska?

- Jest bardzo fajna, troszeczkę inna niż w Soczi, nie tak rozległa. Budynki są wyższe niż na poprzednich igrzyskach. Jest bardzo blisko wszędzie. Nas zaskoczyło to, że hala jest tak ciepła, że na trybunach można siedzieć w krótkich rękawkach.

- (śmiech) To jest ten komfort, szczególnie, że jeśli chodzi o temperaturę na zewnątrz, są to moje trzecie i najzimniejsze igrzyska. Prawdziwe igrzyska zimowe. Na szczęście startujemy w hali i nie mamy żadnego problemu z zimnem.

Nie przeraziły was wczoraj kłęby dymu, jakie w okolicy Waszej wioski i naszej medialnej się wczoraj rozchodziły?

- Spokojnie, jestem strażakiem, jakby coś, to jestem pierwszy! Hej!

Rozmawiał w Gangnueng Michał Białoński

Oglądaj igrzyska na żywo!

Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Bródka | Pjongczang 2018