Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Podano propozycje nowych konkurencji na igrzyska w Pekinie

Skoczkowie narciarscy są w grupie, która może dostać dodatkową szansę na zdobycie olimpijskich medali. Federacja sportowe zgłosiły propozycje nowych konkurencji, które miałyby się pojawić w programie olimpijskim podczas zimowych igrzysk w Pekinie w 2022 roku.

Międzynarodowa Federacja Narciarska zaproponowała organizację kombinacji norweskiej kobiet, mieszanego konkursu skoków narciarskich i zmagań big air w narciarstwie dowolnym.

Międzynarodowa Federacja Saneczkowa zgłosiła sześć konkurencji - kobiece dwójki; sprinty kobiet, mężczyzn i dwójek; i rywalizację pań i panów na torach naturalnych.

Międzynarodowa Unia Biathlonowa liczy, że w Chinach odbędzie się supermikst - tu w duecie startują zawodniczka i zawodnik.

Władze Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej chciałyby dodać jedną nową konkurencję do programu short tracku, ale szczegóły nie są jeszcze znane. W łyżwiarstwie figurowym mogłaby się za to pojawić rywalizacja synchroniczna, w której występują maksymalnie 20-osobowe ekipy.

Reklama

Swoich propozycji nie zgłosiły federacje hokeja na lodzie i curlingu. W tej drugiej dyscyplinie w zmaganiach par mieszanych może za to brać udział 16, a nie jak w Pjongczangu - 8 duetów.

Decyzje dotyczące programu igrzysk w Pekinie, MKOl podejmie w lipcu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne