Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Yuzuru Hanyu wystąpi dopiero w igrzyskach

Japoński łyżwiarz figurowy Yuzuru Hanyu powalczy w Pjongczangu o powtórzenie sukcesu z Soczi i drugie olimpijskie złoto, ale występ w igrzyskach będzie jego pierwszym startem w sezonie.

Z powodu kontuzji prawej kostki, jakiej doznał podczas próby wykonania poczwórnego lutza na treningu przed zawodami w Osace, opuścił cały tegoroczny cykl Grand Prix i nie wystąpił również w przedświątecznych mistrzostwach kraju.

Agencja Kyodo poinformowała w poniedziałek, że najlepszy solista igrzysk 2014 roku w Soczi i dwukrotny mistrz świata (2014, 2017) nie weźmie udziału również w styczniowych Mistrzostwach Czterech Kontynentów na Tajwanie, ale został już nominowany do reprezentacji olimpijskiej. Start w Pjongczangu (9-25 lutego) będzie jego pierwszym w tym sezonie.

Reklama

"Wszystkie decyzje podejmujemy z myślą o jak najlepszym przygotowaniu do igrzysk olimpijskich. Jestem przekonany, że do tego czasu wróci do zdrowia oraz formy i będzie jednym z asów naszej ekipy" - powiedział o 23-letni Hanyu dyrektor japońskiej federacji łyżwiarskiej (JFA) Yoshiko Kobayashi.

Jak dodał, łyżwiarz wznowił już treningi, ale nie wykonuje jeszcze skoków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje