Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. W slopestyle'u nikt nie zginął. Złoto dla Anderson

Snowboardowy slopestyle, w którym urocze, sprawne i jakże odważne panie a to skaczą, a to jeżdżą po poręczy, to konkurencja imponująca. W Pjongczangu była rozgrywana w takich warunkach, że cudem nikt nie zginął. Wygrała Amerykanka Jamie Anderson, która obroniła tytuł wywalczony cztery lata temu w Soczi.

Srebrny medal wywalczyła Kanadyjka Laurie Blouin, a brązowy Finka Enni Rukajarvi. Długo zanosiło się na dwa medale dla USA, ale ostatni zjazd nie wyszedł Jessice Jenson, przez co spadła na piąte miejsce.

Z powodu wiatru eliminacje zawodów przeniesiono z wczoraj na dzisiaj. Na niewiele się to zdało, wiatr nie odpuszczał. W końcu organizatorzy puścili zawodniczki tak jak w sobotę skoczków, "na wariata".

Upadków było sporo, to przypominało walkę o przetrwanie, a nie o medale na igrzyskach.

Wysokie skoki były karkołomne i ryzykowne, głównie z uwagi na boczny podmuch. Najboleśniej przekonała się o tym Brytyjka Aime Fuller, która wzniosła się wysoko, ale podmuch o mały włos nie wywiał ją poza siatkę odgradzającą trasę. Spadła na plecy, jakimś cudem doturlała się do mety. Zajęła 17. Lokatę na 26 startujących. Polek w slopestyle'u nie było.

Reklama

Niewiele brakowało, a złota medalistka doznałaby poważnej kontuzji. Anderson już przed ostatnim przejazdem dowiedziała się, że jest mistrzynią olimpijską, bo Blouin nie zdołała poprawić jej rezultatu - 83 pkt. Wyściskała się z trenerem z radości, ale zamiast zjechać treningowo, postanowiła, pewnie pod wpływem adrenaliny, dać popis. Zjazd po poręczy udał jej się znakomicie, ale na ostatnim zeskoku zaliczyła poważnie wyglądający upadek, uderzyła plecami o zeskok. Całe szczęście, okazała się być dziewuchą jak ze stali. Otrzepała się i zjechała na dół, by kontynuować szampańską radość.

Wyniki snowboardowej konkurencji slopestyle kobiet:

 1. Jamie Anderson (USA)                    83,00 pkt

 2. Laurie Blouin (Kanada)                  76,33

 3. Enni Rukajarvi (Finlandia)              75,38

 4. Silje Norendal (Norwegia)               73,91

 5. Jessika Jenson (USA)                    72,26

 6. Hailey Langland (USA)                   71,80

 7. Sina Candrian (Szwajcaria)              66,35

 8. Sofia Fiedorowa (Olimpijczycy z Rosji)  65,73

 9. Yuka Fujimori (Japonia)                 63,73

10. Elena Konz (Szwajcaria)                 59,00

Z Pjongczangu Michał Białoński

Oglądaj igrzyska i poczuj te emocje gdziekolwiek jesteś! Sprawdź teraz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje