Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Stjernen wygrał czwartkowe treningi skoczków

Piotr Żyła, który nie wystartuje w dzisiejszych kwalifikacjach, jako jedyny z Polaków pojawił się w nocy czasu polskiego na kolejnych treningach skoczków w Pjongczangu. Wszystkie trzy serie wygrał Norweg Andreas Stjernen. Kwalifikacje na skoczni normalnej od 13.30. Transmisja w Eurosporcie 1.

Treningi odbywały się w okrojonym składzie, bez wielu czołowych skoczków. Żyła był blisko najlepszych, choć skakało tylko 21 zawodników, więc trudno mówić o sukcesie.

W najlepszej próbie na normalnym obiekcie (HS 109) Stjernen uzyskał 104,5 m (67,9 pkt). Dwukrotnie w trójce plasowali się Austriak Stefan Kraft i 17-letni Słoweniec Timi Zajc.

W pierwszej i trzeciej serii treningowej uczestniczyło 21 zawodników, w drugiej - 20. Jedynym Polakiem w tym gronie był Żyła. Plasował się na 4., 5. i 8. pozycji. W drugiej próbie uzyskał 99,5 m (60 pkt).

Reklama

Ze skoków treningowych zrezygnowali m.in. Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot i Dawid Kubacki. W środę "Biało-czerwoni" spisali się bardzo dobrze, Kubacki wygrał pierwszą serię, a Stoch drugą. W trzeciej za Niemcem Andreasem Wellingerem sklasyfikowani zostali Hula i Stoch.

W sobotę początek walki o medale na skoczniach igrzysk olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu.

Oglądaj igrzyska na żywo!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy