Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Niepewny start amerykańskich sportowców

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest coraz bardziej napięta, co może mieć duży wpływ na kształt poszczególnych reprezentacji podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Decyzją MKOl została wykluczona Rosja, a jedną z ekip, która zastanawia się nad wyjazdem do Korei Południowej są Stany Zjednoczone.

Do rozpoczęcia imprezy czterolecia w Korei Południowej pozostały niespełna dwa miesiące. Sytuacja związana z reżimem Kim Dzong Una i napięciem na Półwyspie Koreańskim sprawia, że wielu sportowców obawia się wyjazdu w ten rejon świata.

Jednym z głównych wrogów Korei Północnej są Stany Zjednoczone, które wyraźnie zastanawiają się, czy w ogóle wysyłać na igrzyska swoich sportowców. "Będziemy podejmować wszelkie środki bezpieczeństwa w stosunku do zawodników. Chcemy wiedzieć wszystko, co będzie się wokół nich działo" - powiedziała ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley, cytowana przez American FOX News a następnie inne amerykańskie media.

Reklama

Na pytanie czy amerykańskich sportowców może zabraknąć w Pjongczangu Haley odpowiedziała wymijająco. "To otwarte pytanie.  Codziennie na ten temat rozmawiamy. Chcemy chronić naszych obywateli, niezależnie od tego gdzie się znajdują" - stwierdziła.

Pjongczang znajduje się około 80 km od Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej.

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się 9 lutego.

Discovery Communications i Eurosport posiadają wyłączne prawa do transmisji igrzysk olimpijskich na terenie 50 krajów Europy od 2018 roku aż po igrzyska w 2024 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL