Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Mika Kojonkoski: Sześć medali dla Finlandii to przyzwoity wynik

Szef sportu wyczynowego przy Fińskim Komitecie Olimpijskim Mika Kojonkoski pomimo krytyki mediów jest zadowolony z sześciu medali zdobytych przez fińskich sportowców w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

- Z jednej strony jest to tylko, ale z drugiej też aż sześć medali - złoty, srebrny i cztery brązowe. Na dzisiaj liczba ta odzwierciedla nasze realne możliwości - powiedział w rozmowie z agencją prasową FNB.

Były trener skoczków narciarskich prowadzący reprezentacje Austrii (1997-99), Finlandii (1999-2002) i Norwegii (2002-2011) dodał, że według głosów krytycznych Finlandia powinna być potęgą sportów zimowych, a w żadnym wypadku nie może porównywać się z Norwegią z 39 medalami czy nawet Szwecją z 14 medalami.

Reklama

- Mówi się, że powinniśmy mieć podobne rezultaty jak Norwegia, lecz to jest inny kraj. Tam sport jest stylem życia i zawodem. W ten sposób regularnie przyciąga nowe talenty, a pieniądze przeznaczane przez państwo na jego rozwój są znacznie wyższe. W Finlandii realia są zupełnie inne i traktowanie sportu jako kariery zawodowej traktowane jest dzisiaj jako duże ryzyko - podkreślił.

Kojonkoski przypomniał, że przed czterema laty w z Soczi Finlandia przywiozła pięć medali.

- Dlatego sześć z Pjongczangu jest w sumie przyzwoitym rezultatem - ocenił.

Finlandia w historii zimowych olimpiad zdobyła 162 medale - 42 złote, 60 srebrnych i 60 brązowych.

Zbigniew Kuczyński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy