Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Mateusz Ligocki odpadł w ćwierćfinale snowcrossu

Mateusz Ligocki odpadł w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowcross w igrzyskach w Pjongczangu. Z każdego z czterech biegów ćwierćfinałowych awans do półfinału uzyskało po trzech zawodników. Złoto wywalczył Francuz Pierre Vaultier.

Vaultier powtórzył sukces z 2014 roku z Soczi.

Wicemistrzem olimpijskim został Australijczyk Jarryd Hughes, a brązowy medal zdobył Hiszpan Regino Hernandez.

Początkowo Ligocki, choć dojechał na piątym miejscu w swoim ćwierćfinale, figurował w oficjalnych wynikach na stronie igrzysk jako zawodnik, który nie ukończył tego biegu. Później jednak to skorygowano. Polak został sklasyfikowany na piątej pozycji w swojej serii ćwierćfinałowej, a łącznie na 20. miejscu. 

Reklama

Ligocki, podobnie jak w 1/8 finału, został po starcie. Nie liczył się w walce o awans, którą stoczyli między sobą czterej zawodnicy. Ostatecznie do półfinałów z tej serii zakwalifikowali się Niemiec Martin Noerl, Amerykanin Nick Baumgartner i Fin Anton Lindfors. Ta sztuka nie udała się czwartemu Włochowi Emanuelowi Perathonerowi.

Wcześniej w eliminacjach z udziałem 40 zawodników (na ich podstawie ustalono rozstawienie w 1/8 finału) Ligocki miał jeden z najsłabszych czasów.

Występ w 1/8 finału rozpoczął ostrożnie. Zajmował ostatnią pozycję, ale taka sytuacja trwała krótko - dwóch zawodników jadących tuż przed nim upadło (Włoch Omar Visintin oraz Hiszpan Lucas Eguibar), co wykorzystał Polak i spokojnie dojechał do mety na trzeciej pozycji, dającej awans do ćwierćfinału.

Dla 35-letniego Ligockiego start w zimowych igrzyskach w Pjongczangu jest czwartym występem na ZIO.

Wyniki snowcrossu mężczyzn:

finał A 

 1. Pierre Vaultier (Francja)

 2. Jarryd Hughes (Australia)

 3. Regino Hernandez (Hiszpania)

 4. Nick Baumgartner (USA)

 5. Mick Dierdorff (USA)

 6. Alex Pullin (Australia)

...

20. Mateusz Ligocki (Polska) odpadł w ćwierćfinale

Oglądaj igrzyska na żywo!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy