Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Marit Bjoergen została tylko jedna szansa na bieg w sprincie

Marit Bjoergen pozostała tylko jedna szansa, żeby wystąpić w sprincie na igrzyskach w Pjongczang - musi osiągnąć dobry wynik w mistrzostwach kraju. Norweska biegaczka narciarska postanowiła odpuścić start w sprincie Pucharu Świata w sobotę w Davos.

Czempionat Norwegii odbędzie się w dniach 11-14 stycznia w Gasbu i będą to ostatnie krajowe kalifikacje do zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang (9-25 lutego). 

Norweżka przyjechała do Davos, lecz zdecydowała się tylko na start w niedzielnym biegu na 10 kilometrów techniką dowolną. Wcześniej wielokrotnie zapewniała, że zamierza wystartować we wszystkich sześciu konkurencjach podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

Na jej plan patrzy jednak sceptycznie trener Norweżek Roar Hjelmesth, który już kilkakrotnie stwierdził, że "na starcie Marit przypomina powolną starszą panią". Jego zdaniem w tej konkurencji na olimpiadzie nie ma dla niej miejsca.

Reklama

37-letnia biegaczka przyznała, że zaczyna odczuwać już swój wiek.

- Chodzi przede wszystkim o regenerację organizmu po zawodach. Po ostatnich, przed tygodniem w Lillehammer, czuję się w dalszym ciągu zbyt zmęczona, aby liczyć na finał w sobotnim sprincie w Davos. Dlatego zrezygnowałam i chcę dać z siebie wszystko w biegu na 10 kilometrów - przyznała.

- W ten sposób biorę udział w swego rodzaju loterii, ponieważ w Pjongczang w naszej reprezentacji w sprincie wystartują cztery najlepsze biegaczki. Po rezygnacji ze startu w sobotę będę miała tylko jedną szansę na zakwalifikowanie się i będzie to 11 stycznia podczas mistrzostw Norwegii. Tam będę musiała być co najmniej czwarta - powiedziała.

Bjoergen zdobyła w swojej karierze dziesięć medali olimpijskich, w tym sześć złotych, trzy srebrne i brązowy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL