Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Lolo Jones nie zakwalifikowała się na igrzyska

Słynna Lolo Jones, halowa mistrzyni świata w biegu na 60 m ppł (2008 i 2010) i mistrzyni globu w bobslejach drużyn mieszanych w 2013 r., nie pojedzie na igrzyska w Pjongczangu. Olimpijce z Soczi nie udało się tym razem wywalczyć miejsca w reprezentacji USA.

Do Pojongczangu pojadą brązowe medalistki z Soczi Jamie Greubel Poser i Aja Evans oraz dwójka Lauren Gibbs - Elana Meyers Taylor. Rezerwową została Briauna Jones. USA ma w tegorocznej rywalizacji olimpijskiej prawo do wystawienia tylko dwóch osad.

35-letnia obecnie Jones w igrzyskach 2012 r. startowała z Jazmine Fenlator i zajęła 11. miejsce w rywalizacji bobslejowych dwójek. Fenlator od 2016 roku reprezentuje w bobslejach Jamajkę.

Reklama

- Mieliśmy bardzo wyrównana sytuację - sześć kandydatek do składu reprezentacji USA, które "wspinały się" na podia klasyfikacji Pucharu Świata. To była trudna decyzja. Komitet wybrał te zawodniczki, które jego zdaniem mają największe szanse na przywiezienie medali z Korei - wyjaśnił dyrektor generalny amerykańskiej federacji bobslejowej Darrin Steele.

Zmagania olimpijskie w Pjongczangu, ok. 80 km przy granicy z Koreą Północną, potrwają od 9 do 25 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL