Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Kolejna procedura arbitrażowa dla 15 Rosjan

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) poinformował w środę o wszczęciu kolejnej procedury odwoławczej dla 15 Rosjan, którzy nie zostali zaproszeni przez MKOl na rozpoczynające się w piątek igrzyska w Pjongczangu. We wtorek podobnie uczyniło 32 sportowców z Rosji.

W tym gronie jest 13 zawodników, m.in. złoci medaliści olimpijscy Aleksandr Legkow (biegi narciarskie) i Aleksandr Trietjakow (skeleton) czy wicemistrzyni igrzysk Olga Fatkulina (łyżwiarstwo szybkie), a także dwaj trenerzy Albert Demczenko (saneczkarstwo) i Siergiej Czudinow (skeleton).

W ubiegły czwartek CAS uznał apelację 28 Rosjan i uchylił nałożone na nich przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski kary dożywotniego wykluczenia z igrzysk za złamanie przepisów antydopingowych w Soczi. Rosjanie wnioskowali o włączenie powyższych 15 z nich do olimpijskiej ekipy, ale MKOl się na to nie zgodził. Teraz ta grupa osób odwołuje się po raz kolejny.

Reklama

Trybunał zajmuje się w osobnej sprawie także kwestią dotyczącą 32 innych rosyjskich sportowców, którzy we wtorek odwołali się od decyzji MKOl-u. Na liście są m.in. wielokrotny mistrz olimpijski w short tracku Wiktor An i złoty medalista z Soczi w biathlonowej sztafecie Anton Szypulin.

Nie wiadomo, kiedy zapadną ostateczne decyzje. Nawet jeśli apelacje Rosjan zakończą się sukcesem, jest mało prawdopodobne, aby któryś z nich został zaproszony do rywalizacji w Korei Południowej.

Do udziału w IO w Pjongczangu zaproszono imiennie natomiast 169 Rosjan (bez "historii dopingowych"), którzy będą mogli startować pod flagą olimpijską.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje