Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Kingsbury wygrał kwalifikacje jazdy po muldach

Wicemistrz olimpijski z Soczi Kanadyjczyk Mikael Kingsbury zajął pierwsze miejsce w kwalifikacjach jazdy po muldach w igrzyskach w Pjongczangu.

Awans uzyskało 10 narciarzy, a druga połowa uczestników finału wyłoniona zostanie w poniedziałek. Polacy nie startowali.

Kingsbury uzyskał 86,07 pkt. Kanadyjczyk w ostatnim czasie zdominował rywalizację w Pucharze Świata - między lutym 2017 a styczniem bieżącego roku wygrał 13 imprez cyklu z rzędu, w tym 10 w jeździe po muldach i trzy w jeździe równoległej po muldach, czyli dual moguls.

Drugi w piątek był Rosjanin Aleksander Smyszliajew, który w poprzednich zmaganiach olimpijskich stanął na najniższym stopniu podium - 83,93. Na trzeciej pozycji uplasował się Kazach Dmitrij Reicherd - 81,23.

Reklama

W drugiej rundzie eliminacji już udziału nie wezmą zawodnicy, którzy w piątek zapewnili sobie awans. W poniedziałek rozegrany zostanie także finał z udziałem najlepszej "20".

Oglądaj igrzyska na żywo!

Zawodnicy, którzy awansowali w piątek do finału konkurencji narciarskiej jazdy po muldach:

 1. Mikael Kingsbury (Kanada)

 2. Aleksander Smyszliajew (Olimpijczycy z Rosji) 

3. Dmitrij Reicherd (Kazachstan) 

4. Troy Murphy (USA) 

5. Ikuma Horishima (Japonia) 

6. Daichi Hara (Japonia) 

7. Paweł Kołmakow (Kazachstan) 

8. Philippe Marquis (Kanada) 

9. Matt Graham (Australia)

10. Sacha Theocharis (Francja)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy