Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Kanada na czele w rywalizacji drużynowej w łyżwiarstwie figurowym

Rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym rozgrywana jest na igrzyskach dopiero po raz drugi. W Pjongczangu na razie najlepsi są Kanadyjczycy. Po programie krótkim solistów i par sportowych kolejne miejsca zajmują USA, Japonia i Olimpijczycy z Rosji.

Rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym rozgrywana jest na igrzyskach dopiero po raz drugi. W Pjongczangu na razie najlepsi są Kanadyjczycy. Po programie krótkim solistów i par sportowych kolejne miejsca zajmują USA, Japonia i Olimpijczycy z Rosji.

Po występach solistów na czele znajdowała się Japonia, bowiem rywali zdeklasował Shoma Uno, który popisał się kilkoma bezbłędnymi poczwórnymi skokami. Najgłośniejszą owację publiczność zgotowała mu po kombinacji poczwórnego i potrójnego toeloopa. Efektowny występ 20-letniego zawodnika docenili też sędziowie, od których dostał 103,25 pkt. Para sportowa - Miu Suzaki iRyuichi Kihara - uplasowała się jednak dopiero na ósmej pozycji, przez co zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni spadł o dwie lokaty.

Drugie miejsce wśród solistów zajął reprezentujący od 2011 roku Izrael, a pochodzący z Ukrainy Alexei Bychenko - 88,49. Słabszy dzień miał Patrick Chan - Kanadyjczyk, który w Soczi wywalczył wicemistrzostwo olimpijskie indywidualnie i drużynowo, w piątek był trzeci - 81,66.

Reklama

Najlepsi wśród par sportowych okazali się brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata Jewgenia Tarasowa i Władimir Morozow - 80,92. Wyprzedzili oni duety z Kanady i Niemiec. Ich kolega z drużyny - Michaił Koliada - zajął wcześniej ósme miejsce, co łącznie po pierwszym dniu rywalizacji dało występującym pod olimpijską flagą Rosjanom czwartą pozycję, a Japończykom ustępują sumą tzw. małych punktów, która jest drugim kryterium decydującym o kolejności.

Konkurs drużynowy jest rozłożony na trzy dni. W niedzielę solistki i pary taneczne zaprezentują się w programie krótkim, a pary sportowe w dowolnym. Dzień później zaplanowano program dowolny solistek, solistów oraz par tanecznych.

W programach dowolnych wystąpi już tylko pięć najlepszych z 10 drużyn, które przystąpiły do rywalizacji.

Oglądaj igrzyska na żywo!

Wyniki konkursu drużynowego (po programie krótkim solistów i par sportowych):

 1. Kanada                17 pkt

   (Patrick Chan 81,66/Meagan Duhamel, Eric Radford 76,57)

 2. USA                   14

   (Nathan Chen 80,61/Alexa Scimeca Knierim, Chris Knierim 69,75)

 3. Japonia               13

   (Shoma Uno 103,25/Miu Suzaki, Ryuichi Kihara 57,42)  4. Olimpijczycy z Rosji  13

   (Michaił Koliada 74,36/Jewgenia Tarasowa, Władimir Morozow 80,92)

 5. Izrael                11

   (Alexei Bychenko 88,49/Paige Conners, Evgeni Krasnopolski 54,47)

 6. Chiny                 10

   (Han Yan 77,10/Xiaoyu Yu, Hao Zhang 69,17)

 7. Włochy                10

   (Matteo Rizzo 77,77/Nicole Della Monica, Matteo Guarise 67,62)

 8. Niemcy                10

   (Paul Fentz 66,32/Aljona Savchenko, Bruno Massot 75,36)

 9. Korea Płd.             6

   (Junhwan Cha 77,70/Kyueun Kim, Alex Kang Chan Kam 52,10)

10. Francja                6

   (Chafik Besseghier 61,06/Vanessa James, Morgan Cipres 68,49)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy