Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Jazda po muldach. Laffont najlepsza w kwalifikacjach

Wicemistrzyni świata Francuzka Perrine Laffont była najlepsza w kwalifikacjach jazdy po muldach w igrzyskach w Pjongczangu.

W piątek awans uzyskało 10 zawodniczek, a druga połowa uczestniczek finału wyłoniona zostanie w niedzielę. Polki nie startowały.

Laffont, która w ubiegłorocznych MŚ wywalczyła też złoto w jeździe równoległej po muldach (dual moguls), uzyskała 79,72 pkt. Druga była Kanadyjka Andi Naude - 79,60, a trzecia Amerykanka Morgan Schild - 77,74. Na czwartej pozycji uplasowała się mistrzyni olimpijska z Soczi Kanadyjka Justine Dufour-Lapointe - 77,66.

Reklama

Jak na razie awansu do finału nie wywalczyła jej starsza siostra i srebrna medalistka poprzednich igrzysk Chloe Dufour-Lapointe, która w piątek została sklasyfikowana na 13. pozycji. Drugą i zarazem ostatnią szansę na to będzie miała za dwa dni.

W drugiej rundzie eliminacji udziału nie biorą już zakwalifikowane zawodniczki. W niedzielę rozegrany zostanie także finał z udziałem 20 narciarek.

Oglądaj igrzyska na żywo!

Zawodniczki, który awansowały w piątek do finału konkurencji narciarskiej jazdy po muldach:

 1. Perrine Laffont (Francja)

 2. Andi Naude (Kanada)

 3. Morgan Schild (USA)

 4. Justine Dufour-Lapointe (Kanada)

 5. Jaelin Kauf (USA)

 6. Britteny Cox (Australia)

 7. Julia Galiszewa (Kazachstan)

 8. Keaton McCargo (USA)

 9. Arisa Murata (Japonia)

10. Audrey Robichaud (Kanada)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy