Reklama

Reklama

Pjongczang 2018

Pjongczang 2018. Japończycy zaszokowani tym, jak mieszka mistrzyni Alina Zagitowa

Alina Zagitowa została mistrzynią olimpijską w łyżwiarstwie figurowym i była jedną z największych gwiazd igrzysk w Pjongczangu. Japońska telewizja odwiedziła piętnastolatkę w Moskwie, a materiał wywołał szok w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dla Japończyków łyżwiarstwo figurowe to coś więcej niż sport, to niemal religia. Dlatego materiał o tym, jak na co dzień żyje gwiazda ostatnich igrzysk, wywołał w Japonii szok.

Japońscy dziennikarze spodziewali się bizantyjskiego przepychu, tymczasem piętnastolatka mieszka skromnie w wynajmowanym małym mieszkanku, a śpi na jednej kanapie razem z młodszą siostrą.

Troszczy się o nią babcia, bo rodzice nie mogli rzucić pracy i musieli pozostać w Iżewsku.

Japończycy byli zaskoczeni ciasnotą w mieszkaniu. Relacjonują, że kuchnia jest tak mała, że gdy wejdą do niej trzy osoby, to nie ma jak się obrócić, a pokój robi wrażenie jeszcze mniejszego. Stoi w nim m.in. suszarka, a medale zwisają z lampy.

Reklama

Młodziutka mistrzyni uwielbia zwierzęta. Ma dwie szynszyle i kota, a wkrótce ma dostać wymarzonego psa rasy akita inu. Będzie to prezent od hodowców z Japonii, gdzie łyżwiarka cieszy się wielką popularnością.

Internauci apelują do władz Moskwy, aby za olimpijski triumf nagrodziły Alinę większym mieszkaniem. Dziewczynka dostała w nagrodę wysokiej klasy samochód, ale oddała go rodzicom, bo jest jeszcze za młoda, aby mieć prawo jazdy.

Mirosz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy